Kategorie:

Salicylowa maska ​​oczyszczająca pory

Avatar
Opublikowane przez EvaNesvetskaya

Salicylowa maska ​​oczyszczająca pory

Maska salicylowa bardzo dobrze udrażnia zatkane pory, zapobiega powstawaniu trądziku i zaskórników. Możesz użyć gotowej maski, którą nie jest trudno kupić w aptece lub sklepie kosmetycznym.

Maskę salicylową nakłada się na chwilę na te obszary, które wymagają oczyszczenia. Następnie należy go zmyć ciepłą wodą. Maskę należy nakładać nie częściej niż trzy razy w tygodniu.

Możesz zrobić maseczkę oczyszczającą w domu, używając wszystkiego, co masz pod ręką.

Przepis 1. Wymieszaj dwa mililitry kwasu salicylowego z tabletką węgla aktywnego i dodaj do nich wywar z nagietka. Nałóż powstałą mieszaninę za pomocą pędzla na dobrze umytą i odparowaną skórę. Odczekaj około dwudziestu minut i spłucz maskę salicylową zimną wodą.

Przepis 2. Będzie potrzebny kwas – 20 kropli, gliceryna – 5 ml, kasza manna – 10 g. Konieczne jest wymieszanie wszystkich składników, równomierne rozprowadzenie powstałego kleiku pędzlem na twarzy i pozostawienie na 10-12 minut. Następnie delikatnie usuń go małą gąbeczką, maksymalnie rozciągając skórę.

Przepis 3. Weź łyżeczkę aspiryny w proszku i dodaj trochę wody, aby uzyskać niezbyt gęstą, półpłynną masę. Nałóż go na twarz lekkimi ruchami masującymi i pozostaw do wyschnięcia. Zwilżyć wacik, wyschniętą mieszankę usunąć okrężnymi ruchami, zwracając szczególną uwagę na problematyczne miejsca. Zmyć pozostałości kwasu acetylosalicylowego wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
21 + 27 =