Kategorie:

Podstawowe zasady, których należy przestrzegać przy wyborze perfum

Wiele osób zwraca uwagę na zapachy rozmówcy. Dlatego przede wszystkim ważny jest odpowiedni dobór zapachu. Ponieważ aromaty są w stanie zarówno przyciągnąć osobę, jak i ją odpychać. Jednak w tym artykule porozmawiamy o podstawowych zasadach przy wyborze perfum z drogeria internetowa.

Jakość

Zapach powinien być wysokiej jakości i licencjonowany, ponieważ łatwo o podróbkę w cenie oryginału.

Wybierając perfumy, ostrożnie podejdź do wyboru sprzedawcy. Dokonuj zakupów w sprawdzonych i dużych sieciach handlowych. Nie zamawiaj perfum przez Internet od nieznanych firm i sprzedawców, jeśli sklep ma wątpliwości co do jakości – nie wahaj się poprosić o licencję na produkt.

Zwróć uwagę na wygląd paczki. Musi być pudełko wysokiej jakości, a przede wszystkim wyraźne napisy.

Pora dnia

Rano zmysł węchu jest bardziej wrażliwy. Polecamy np. Rano odwiedzić sklepy.

Test

Jednak ważne jest, aby przetestować zapach przed zakupem. Istnieją specjalne paski – blottery. Po nałożeniu specjalnego papierowego paska wody toaletowej należy poczekać, aż aromat się rozwinie. Zalecamy na przykład kilka godzin spaceru i przyjrzenia się zapachowi. Aromat ujawnia się w trzech etapach. Ale ostatni etap ujawnienia – podstawowy, trwa najdłużej.

Jeśli kupisz wodę toaletową dla siebie, to nałóż ją na nadgarstki, a zapach miesza się z Twoim naturalnym zapachem i będziesz w stanie zrozumieć, jak zapach będzie się czuć na ciele.

Nie jest konieczne testowanie więcej niż 4 aromatów, dzięki czemu zmysł węchu stanie się przytępiony i nie będziesz w stanie poczuć prawdziwego aromatu.

Różnorodność

Zaopatrz się w kilka smaków. Niektóre mogą być na przykład codzienne: do pracy, spacery. Drugie, cięższe zapachy nadają się na wieczorne imprezy.

Czas roku

Wszystkie aromaty różnią się porami roku.

Na lato wybieraj zapachy ze świeżymi i lekkimi nutami. Jeśli dzień jest bardzo gorący, lepiej całkowicie zrezygnować z perfum.

Na zimę odpowiednie będą cięższe i trwalsze aromaty.

Wizerunek, styl i wiek

Pożądane jest, aby zapach pasował do Twojego stylu i wieku. Będzie dziwne, jeśli młody facet pachnie cierpką i tytoniową wodą kolońską.

Świeże i słodkie aromaty będą idealne dla młodych ludzi. Cierpkie aromaty są odpowiednie dla osób bardziej dojrzałych.

Sytuacja

Przed zastosowaniem perfum zastanów się, dokąd się wybierasz. Jeśli w pracy – aromat nie powinien być ostry i mocny, bo ktoś pracuje z Tobą cały dzień i nie każdemu może się podobać Twój aromat. Jeśli wybierasz się do kliniki lub będziesz dużo podróżować komunikacją miejską, nie stosuj zbyt dużo perfum. Mogą być alergicy i kobiety w ciąży, które mogą odczuwać nudności z powodu silnych zapachów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
20 − 13 =