Kategorie:

DIY maseczki na twarz z obrzękami

Avatar
Opublikowane przez EvaNesvetskaya

DIY maseczki na twarz z obrzękami

Maski, które pomagają usunąć obrzęk twarzy, można wykonać niezależnie. Do ich przygotowania używają improwizowanych produktów, które każda gospodyni ma w lodówce.

Z całej różnorodności składników można zrobić różne maski, siekać i gotować warzywa, robić wywary i napary ziołowe, które następnie należy nakładać na problematyczne miejsca. Najczęściej stosowanymi przepisami są maski z ziemniaków, dyni, ogórka.

Ziemniaki do masek można stosować na surowo lub gotowane. Surowe warzywa korzeniowe dokładnie wciera się, dodaje się do nich łyżkę mąki i mleka. Gotowane ziemniaki ugniata się widelcem. Taką maskę nakłada się na pół godziny, z surowej – na piętnaście minut.

Aby przygotować maskę dyniową , sam produkt gotuje się w wodzie do konsystencji owsianki. Ta sama ilość wody jest pobierana na 50 g dyni. Następnie do schłodzonej owsianki dodaje się pół łyżeczki miodu. Gotową maskę załóż gazę i nałóż na twarz. Czas aplikacji takiej maski to dwadzieścia minut.

Maski ogórkowe są również bardzo skuteczne na obrzęki. Ogórek można używać w plasterkach lub na tarce. W zależności od rodzaju skóry można dodać sok z cytryny lub oliwę z oliwek. Cytryna wysycha, dlatego dodaje się ją do maseczek do skóry tłustej. I odwrotnie, oliwa z oliwek może pomóc w walce z suchą skórą.

Te maski są najłatwiej dostępne ze względu na łatwość ich przygotowania, a jedno z tych warzyw jest zawsze pod ręką. Pozostałe maski są nie mniej skuteczne, ale ich przygotowanie zajmuje więcej czasu, więc są używane rzadziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
22 ⁄ 11 =